Emekli

2020 Emekli Ramazan İkramiyesi Ne Zaman Ödenecek?

Emekliler için Ramazan ve Kurban bayramı öncesinde iki yıldır ikramiye veriliyor. Bu durum sayesinde insanların bayram öncesinde rahatlaması ve mutlu olmamaları sağlanıyor. Devlet bu durumla ilgili korona virüs salgını nedeniyle ramazan ikramiyelerini öne almaya karar verdi.

Ülkemizde 12 milyon yakın emekliye ikramiyeleri Ramazan başlamadan önce verilmesine karar verildi. Konuyla ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı. Bankan açıklamasında tüm emekliler için ödemelerin 7 Nisan ile 10 Nisan 2020 tarihleri arasında yapılacağı açıkladı. Ödemelerin hangi sıralama ile yapılacağını da bakanın açıklamasında yer aldı.

Emekli Ramazan Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yapılacak?

Her zaman Ramazan Bayramı öncesinde verilen ikramiye bu yıla özel, salgının da etkisi ile daha Ramazan başlamadan verilmesine karar verildi. 7-11 Nisan tarihlerinde belirli bir sıralamaya göre yapılacak olan ödemeler ile insanlara destek olunması amaçlanıyor. Emekli olduğunuz kuruma ve tahsis numaranıza göre yatırma gününüz belirleniyor.

  • SSK Emeklileri 7-10 Nisan 2020
  • Emekli Sandığı ve Bağ-Kur emeklileri 11 Nisan 2020

Bakan açıklamasında ödeme günlerinin belirlenmesi için tahsis numarasının son rakamına bakılacağını aktardı.

  • Tahsis numarasının sonu 17-18-19 olanlar 7 Nisan,
  • Tahsis numarasının sonu 20-21-22 olanlar 8 Nisan,
  • Tahsis numarasının sonu 23-24 olanlar 9 Nisan,
  • Tahsis numarasının sonu 25-26 olanlar 10 Nisan,
  • 4B yani Bağkur ve Emekli Sandığına dahil olanlar 11 Nisan’da ödemelerini alabilecek.

2020 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Ne Kadar?

Emekli ikramiyeleri ilk verilmeye başladığından itibaren emeklilerin hesabına 1000 lira olarak yatıyordu. 2020 yılında dağıtılacak olan ilk emekli ikramiyesinin de 1000 TL olacağı biliniyor. Bu konuyla ilgili olarak her hangi bir artışın yaşanması şuan için söz konusu olmadığı aktarıldı.

65 yaş üstü insanların ve kronik rahatsızlığı olan emeklilerin evlerinden yasak olduğu şu günlerde ikramiyelerin evlere getirilerek insanlara verileceği aktarıldı. “Hayat Eve Sığar.” Mottosu altında tüm bankalar talep gelmesi halinde emeklilerin ikramiyelerini evlerine giderek ödeyecekler. Bu sayede tüm ödemeler yapılabilecek ve yaşlı insanların salgından korunması için gerekli adımların atılması sağlanmış olacağı aktarıldı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün