İşsizlik

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemeleri 29 Haziran’da Başlıyor

Yaşanan olağan üstü durum nedeniyle işsizlerin açıkta kalmaması ve bu dönemde onlara maddi destek sağlamak için sağlanan işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 29 Haziran’da ödenmeye başlıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bu konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Haziran ayında yapılacak ödemelerin 5 Temmuz tarihinde yapılmamasına ödemenin 29 Haziran tarihine çekilmesine karar verildiğini aktardı. Tabi ödemelerin her zaman olduğu gibi T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacağını da aktardı. Bu sayede gene bundan önce yapılan ödemeler gibi ihtiyaç sahiplerine bu maddi desteği sağlamayı amaçladıklarını aktarmış oldu.

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödeme Tarihleri

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği için ödeme tarihleri bakanın yaptığı açıklamayla bir hafta öne çekildiği söylendi. Bu nedenle yapılacak ödemelerin hangi kimlik numarasına hangi tarihte yapılacağı da netleşmiş oldu.

  • Kimlik numarası sonu “0” olanlar 29 Haziran
  • Kimlik numarası sonu “2” olanlar 30 Haziran
  • Kimlik numarası sonu “4” olanlar 1 Temmuz
  • Kimlik numarası sonu “6” olanlar 2 Temmuz
  • Kimlik numarası sonu “8” olanlar 3 Temmuz tarihlerinde ödemelerini alabilecekler.

Ödemelerin bu tarihte yapılacağı ve ödeme almaya hak kazanan kişilerin bu tarihlerde hesaplarını kontrol ederek hesaplarından paralarını çekebilecekleri aktarıldı. Bu konuda sorun yaşayanların gerekli mercilere başvuru yapması gerektiği de aktarıldı.

İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği İBAN Numarasına Yatacak

İşsizlik ve Kısa Çalışma ödeneği alacakların önceden belirlendiği sistem düzgün bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Ödemeye hak kazanlar yukarıda ki tarihlerde İBAN numarasını verenler banka hesaplarını kontrol ederek buradan çekim yapabilecekleri aktarıldı.

Tabi İBAN numarasını paylaşmayanların ödemelerinin PTT üzerinden yapılacağı aktarıldı. Bunun için yapılması gereken en yakın PTT şubesine giderek TC kimlik numaranız ile sorgulama yapmak olacaktır. Tabi bunu yaparken kimlik numaranızın son hanesine göre hareket etmeyi unutmamanız gerekiyor. Bu konuda dikkatli hareket eden tüm işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği alanlar rahatça ödemelerine ulaşabileceklerdir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün