Güncel Haberler

Milli Dayanışma Kampanyası Nedir? Bağış Nasıl Yapılır?

COVİD19 nedeniyle ülke olarak geçtiğimiz bu sıkıntılı günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Mart 2020 tarihinde yapmış olduğu açıklamada “Milli Dayanışma Kampanyası” adı altında bir bağış kampanyası oluşturduklarını aktardı. Toplanan parayla alt gelir grubuna dahil olan binlerce vatandaşın ihtiyaçlarının giderileceğini ve bu sayede birlikte bu süreci en iyi şekilde atlatacağımızı aktardı.

Biz bize yeteriz Türkiye adı altında başlatılan kampanyanın ilk bağışını da cumhurbaşkanı yaptı. Aldığı 7 aylık maaşı bu kampanyaya başladıktan sonra kabinede bulunanlarında kimisinin üç maaş, kimisininse 6 maaşlarını bu kampanyaya bağışladıklarını aktardı. Bu sayede kabineden kampanyaya 5 milyon 200 bin TL para yatırıldığını aktardı.

Milli Dayanışma Kampanyasına Bağış Nasıl Yapılıyor?

Biz bize yeteriz Türkiyem adıyla başlatılan kampanyaya bağış yapmak isteyenler için hesap numaraları paylaşıldı. Bu hesap numaralarının tamamını aşağıda ki resimde görmek mümkündür. Ziraat Bankası, Ziraat Katılım, Vakıfbank, Vakıf Katılım ve Halkbank üzerinden bağışlar yapılabiliyor.

Biz Bize Yeteriz Türkiyem
Biz Bize Yeteriz Türkiyem

Direkt bağış yapmak isteyenler için bir alt sınır olmazken mesaj yoluyla da bağış sistemine katılabiliyor. “KORONA” yazdıktan sonra 8119’a mesaj atarak 10 TL bağışta bulunabiliyorsunuz. Tüm cep telefonu operatörleri üzerinden istenildiği kadar mesaj atmak serbest olduğu aktarıldı. İster İBAN numaraları üzerinden isterseniz de mesaj yoluyla vatandaşların bu kampanyaya destek olabilecekleri aktarıldı.

Biz bize Yeteriz Türkiyem Kampanyasına Kimler Destek Verdi

Milli Dayanışma Kampanyası’nın başlatıldığı açıklandıktan sonra birçok şirket bu kampanya destek vermeye başladı. 5 milyon TL’nin üzerinde Türkiye İhracatçılar Birliği 15 milyon, TOBB 10 milyon, Fenerbahçe 5 milyon, İTO 5 milyon ve Tosyalı Holding 5 milyon TL bağışta bulundu. Tabi bağışların bunlarla sınırlı kalmadığı da biliniyor.

Kısa sürede büyük miktarda bir paranın toplandığı ve bu paranın en kısa sürede ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağı biliniyor. Destek veren ne kadar çok olduysa da devletin bu dönemde vatandaşından para istemesi birçokları tarafından tepki ile karşılandı. Birkaç bile vatandaşlarına gerekli desteği göstermediğini düşünen birçok insan sosyal medya kanalları üzerinden tepkilerini dile getirdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün