Güncel Haberler

Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Bireysel temeli ihtiyaç destek kredi 1 Nisan 2020 tarihinden itibaren başvurular başlamıştı. Bu başvurular sayesinde ihtiyaç sahibi ailelerin belirli şartları yerinde getirmeleri koşuluyla 10 bin TL’ye kadar %0,49 faiz oranıyla 6 ay ertelemeli kredi alma şansı sunulmuştu.

Başvurular kamu bankaları üzerinden Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank üzerinden yapılacağı aktarılmıştı. Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada toplam 3,7 milyon kişinin bu krediye başvuru yaptığı aktarıldı. Sıra ile uygun olan kişilere kredi çekebileceklerine dair mesajla bilgi verilmeye başlandı. Eğer sizin de kredi başvurunuz onaylandıysa yapmanız gereken başvurduğunuz bankanın web sitesine girerek kredinizi hesabınıza aktarmanız gerekiyor.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Kullanımı

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası üzerinden tüm başvurular online olarak yapılıyordu. Başvuruların ardından eğer başvurunuz onaylanmışsa bankaya gitmenize gerek yok. Tüm bankaların onaylanan krediyi çekme linklerine ulaşabilirsiniz. Ardından resimli anlatımla krediniz nasıl çekebileceğiniz öğrenebilirsiniz.

Halkbank Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Linki

Vakıfbank Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Linki

Ziraat Bankası Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Linki

Online Başvuru Sonrası Yapılacak İşlemler

Yukarıda hangi bankadan başvuru yaptıysanız ve onay mesajı almışsanız linke tıklayarak direkt onaylı kredi sayfasına giriş yapabilirsiniz. Karşınızda ki aşağıda ki ekran gelecektir. Kimlik numarası, cep numarası ve güvenlik kodunu yazdıktan sonra ikinci adım için devam tuşuna basmalısınız.

Onaylı Bireysel İhtiyaç Kredisi
Onaylı Bireysel İhtiyaç Kredisi

Karşınıza 5 farklı adım çıkacaktır. İkinci adımda verdiğiniz cep numarasına gelen şifreyi giriş yapmanız sizden istenecektir. Bunu yaptıktan sonra “Kredini Kullan” ekranı gelecektir. Burada sizin için onaylanan maksimum kredi miktarını öğreneceksiniz. Bu en az 1000 TL, maksimum 10 bin TL olacaktır. Ama sizin maksimum krediniz 3000 TL veya 5 bin TL’de olabilir.

Dördüncü adımda sözleşmeleri tek tek onaylamanız gerekiyor. Her sözleşmenin altında bir onay kutusu vardır. Her kutuyu eksiksiz bir şekilde işaretlemeniz gerekiyor. Son sayfa yani sonuç sayfasında hesabınıza kredinin aktarıldığı yönünde bir mesaj alacaksınız. Onu da işaretledikten sonra telefonunuza bir mesaj gelecektir.

Temel Bireysel İhtiyaç Kredisi
Temel Bireysel İhtiyaç Kredisi

Eğer başvurduğunuz bankada bir hesabınız yoksa sizin adınıza bir hesap açılacaktır. Tüm bu bilgiler size sonuç sayfasında verilecektir. Resimde gördüğünüz gibi çektiğiniz miktar, ilk taksit ödeme tarihi, faiz oranı, kredi hesap numarası, vadesiz hesap numarası gibi bilgiler size verilecektir.

Bireysel Temel İhtiyaç Kredi Onayı
Bireysel Temel İhtiyaç Kredi Onayı

Onaylanmış Bireysel Temel İhtiyaç Kredisi Nasıl Çekilir?

Yukarıda ki işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra sonuç sayfasına geleceksiniz. Burada krediyi nasıl çekeceğiniz hakkında size bilgi verilecektir. Bankaların ATM hizmetleri üzerinden kartsız işlem menüsünü tercih ederek “Bireysel Destek Kredisi Çekme” sayfasına tıklamanız yeterli olacaktır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün