Soru-Cevap

Özel Sağlık Sigortası Nedir? Neden Yaptırılmalıdır? Fiyatları 

Özel sağlık sigortası aslında bireysel sağlık sigortasının bilinen diğer adıdır. Kendinize özel bir sağlık sigortası olarak düşünülebilir. Bu sigortanın amacı devlet tarafından karşılanmayan bazı sağlık durumlarında size yardımcı olmasıdır. Bu sayede kendinizi veya ailenizi kontrol atlına almış olursunuz.

Alınacak sağlık sigortasına göre farklı riskler ve durumlara göre bunu tercih etmeniz mümkündür. Özel sigorta şirketleri müşterilerine bu konuda birçok seçenek sunuyor. Tabi seçenek ve kapsam arttıkça fiyatlarında da değişimler olacaktır. Bu tip sağlık sigortaları genel ve özel şartları içerisinde barındırır. Genel şartlar standart olarak sunulurken özel şartlar müşterilerin talebine göre bu sigortanın sözleşmesine eklenmektedir.

Özel Sağlık Sigortası Nedir?

Özel sağlık sigortası konusu herkes tarafından bilinen ancak tam olarak ne olduğu hakkında bilgi sahibi olunmayan bir konudur. Bu tip sağlık sigortalarında amaç kötü günde giderlerinizin sizin adınıza karşılanması demektir. Bu sigorta için birçok firma ile irtibata geçip fiyat alabilirsiniz.

Hayatınızın hiç beklemediğiniz bir anında gerçekleşen bir kaza veya beklenmeyen bir hastalık ile karşılaşmanız durumunda sizin adınıza tüm harcamaları bu sigorta yapacaktır. Sağlık kurumlarından alınan tavsiyeler, yönlendirmeler, mali açıdan güçlü olan bu sigortalar sizin tanı ve tedavi işlerinizin tamamını kapsayacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Neden Yapılmalıdır?

Özel sağlık sigortası ülkemizde tam olarak bilinmeyen ve kavramı anlaşılmayan bir durumdur. Bunda ülkemizin sosyal devlet anlamı duygusuyla yönetilmesinin de etkisi vardır. GSS’de bu kapsamda çıkarılmış bir uygulamadır. İnsanların zahmet göstermeden her türlü sağlık harcamasından uzak durarak gerekli tanı ve tedavi hizmetlerini devletten alması sağlanmaktadır.

Ancak bazı durumlarda devletin sağladığı destek kesilmektedir. Bu durumda sağlığınız için gerekli olan harcamayı kendiniz yapmanız gerekiyor. İşte bu noktada devreye bu sigorta giriyor. Tedavisi çok uzun süren bir hastalığa kapıldığında veya ciddi bir kaza sonrası yaralandıysanız bu sigortada ki maddeler sayesinde sizin gerekli tedaviniz hiçbir ücret alınmadan yapılacaktır.

Özel Sağlık Sigortası Fiyatları

Bireysel sağlık sigortası fiyatları kapsamına alınan hastalıklar, tanı ve tedavi seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. En uygun sigortalar genelde standart olarak sunulanlardır. Bunlar sabit bir fiyat üzerinden sigorta şirketleri tarafından sunulmaktadır.

Kapsam ne kadar geniş olmasını isterseniz ödeyeceğiniz poliçe fiyatı o kadar yüksek olacaktır. Ancak bu poliçeler için sigorta şirketleri müşterilerine taksitle ödeme ve kredi kartı kullanma imkanı da sunmaktadır. Daha detaylı bilgi alabilmek için bireysel sağlık sigortası hizmeti veren şirketlerle irtibata geçmenizde fayda var.

Bireysel Sağlık Sigortası Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu tür sigortaları ister kendiniz isterseniz aileniz için yaptırabilirsiniz. Bu tür bir sigorta tercihi yapmadan önce tüm sigorta şirketlerinden bilgi almanız gerekiyor. Çalıştıkları hastaneleri öğrenmeli, yaşanabilecek olumsuz durumlar karşısında size karşı nasıl yardımcı olacakları hakkında net bilgiler almalısınız. Eğer mümkünse tüm sözleşmeyi okumanızda fayda var.

Ayrıca hepsinden aynı istediğiniz kapsamları belirledikten sonra sunacakları fiyatları vermelerini isteyebilirsiniz. Aynı kapsama sahip olan bir sigorta için çok fazla ücret ödemenize gerek olmadığını bu araştırmayla sizde anlayacaksınız.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün