Güncel Haberler

Sağlık Bakanlığı 32 bin Personel Alım Başvuruları ve Başvuru Şartları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamada sağlık merkezlerine ve kamuya ait hastanelere 32 bin adet personel alımı yapılacağı aktarılmıştı. Bu süreç hızlı bir şekilde devam ediyor. Yapılan açıklama içerisinde alınacak personellerin 14 bin tanesi sürekli işçi olarak alınacakken, 18 bin tanesi sözleşmeli sağlık personeli olarak alınacağı aktarılmıştı. Sağlık Bakanlığı bu süreci İŞKUR üzerinden yürütmeye çalışıyor.

Sürekli işçi alımı için başvuru yapacakların İŞKUR’a başvurmaları gerektiği aktarılırken, sözleşmeli sağlık personeli için başvuru yapacakların ÖSYM AİS ekranı üzerinden başvurularını gerçekleştirmesi gerektiği aktarıldı. Tabi bu sürecin başvuru şekli, başvuru şartları, tarihleri hakkında bilinmesi gereken tüm detayları aşağıda okuyabilirsiniz.

Başvuru Şartları, Şekli Nasıl Olacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak olan personel alımının sürecinin nasıl bir şekilde ilerleyeceğinin netleşmesi için bakanlık tarafından duyurulan başvuru kılavuzuna bakmak gerekiyor. Toplam 32 bin personel alımı yapacak olan bakanlık bu sayede sağlık sektöründe oluşabilecek personel eksikliği açığını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Alınacak olan personeller arasında hemşire, ebe, sağlık teknisyeni, güvenlik personeli, temizlik personeli, konuşma terapisti gibi çok sayıda farklı branşta personel alımı yapması kesinleşti. Kılavuz üzerinde yapılacak personel alımı için aranan şartları bulabilir ve buna göre başvurularınızı yapabileceğiz aktarılıyor. Başvuru yapılacak olan İŞKUR ve ÖSYM sitelerinde bu konularla ilgili olarak bilgi almakta mümkün görülmektedir.

32 Bin Personel Alımı İçin Son Başvuru Tarihi

Bakanlığın açmış olduğu bu ilana başvuru yapmak isteyenlerin başvuru yolları, şartları ve son başvuru tarihleri belli olmasıyla işlemler hız kazanmaya başladı.

ÖSYM ve İŞKUR siteleri üzerinden yapılacak olan başvuruların başlangıç ve bitiş tarihleri belirlendi. Yapılan duyuruda Sürekli işçi alımının 30 Mart 2020 tarihinde son bulacağı, sözleşmeli sağlık personeli alımınınsa 1 Nisan 2020 tarihinde son bulacağı aktarıldı.

Yayınlanan kılavuzda belirtilen alım şartlarını taşıyan tüm vatandaşların gerekli başvuruları bu süreler içerisinde yapması isteniyor. Bu süre bitmeden başvuruların tamamlanması gerektiği vurgulanıyor.

ÖSYM üzerinden yapılan olan başvuruların bireysel olarak yapılması gerektiği aktarıldı. Bunun için AİS tarafından kimlik numarası ve kişisel şifre ile giriş yapmak gerektiği aktarıldı. KPPS 2020/5 tercihi üzerinden aldığınız puana göre başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün