Haberler

Seyahat İzin Belgesi Almanın Kolay Yöntemleri Nelerdir?

Seyahat izin belgesi korona virüs önlemleri kapsamında şehirden şehre geçişlerin sınırlandırılması ile ortaya çıkan bir durumdur. Bu belgeyi almadan geçişi kısıtlanan şehirler arasında hareket etmenize izin verilmemektedir. Polis kontrol noktalarında sıkı takip ile ceza yazılmakta ve geri dönmeniz istenmektedir.

Ticari amaçla seyahat edenlere izin verilirken, bu amaç dışında seyahat edenlere kolayca izin verilmemektedir. Eğer sizde yakın zaman bu belgeye ihtiyaç duyuyorsanız e-Devlet üzerinden başvuru yapmadan önce bu talebe en hızlı şekilde olumlu cevabın nasıl alındığını bilmeniz gerekiyor.

Seyahat İzin Belgesi Nerelerden Alınabiliyor?

Seyahat izin belgesi almak için başvurular bulunduğunuz şehirde Valilik ve Kaymakamlık içerisinde oluşturulan kurulardan sağlanıyor. Bu kurulları başvuru yaparak sizde istediğiniz belgeyi alabilirsiniz. Tabi bunun yanında e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuruyu yapmadan önce seyahate neden olacak bir sebebinizin olması gerekiyor.

Gerekli sebebe sahipseniz yukarıda ki yöntemlerden herhangi birisini tercih ederek başvuru yapabilirsiniz. Başvuru hakkında bilgi vermeden önce hangi sebeplere izin verildiğini aşağıda belirtelim. Bu sayede gereksiz yere başvuru yapılmasının önüne geçmeye çalışalım.

Seyahat İzin Belgesi
Seyahat İzin Belgesi

Seyahat İzin Belgesine Olumlu Cevap Verilen Sebepler

Seyahat izin belgesi almak istiyorsanız ve bunun olumlu bir şekilde cevaplanmasını istiyorsanız aşağıda ki sebeplerden birisini taşımanız gerekiyor. Eğer başvurunuz içerisinde aşağıda ki sebeplerden bir tanesi yoksa büyük ihtimalle başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

  • Tedavi olmak amacıyla doktor kararı ile sevk edilenler,
  • Yurt dışı dönüşü karantina süresi dolanlar,
  • Askeri terhisi olanlar,
  • Son 15 gün içerisinde geldiği şehirde kalacak yer bulamayanlar,
  • Birinci dereceden yakını vefat edenler,
  • Ağır hastalığı olanların başvuruları kabul edilmektedir.

Bu sebeplerden ötürü başvuru yapanlara, yapılan inceleme sonrasında geçiş izin belgesi verilmektedir. Alınan izin belgesi ile ister otobüs isterseniz de kendi aracınız ile rahatça seyahat etmenize izin verilmektedir.

Alınan seyahat belgesi içerisinde aracın plakası yazması zorunlu değildir. Kimileri bu noktada kararsız kalsa da izin belgesi kişilere verilmektedir. Kullandığı araç konusunda spesifik bir belirti yoktur. Aşağıda ki linke tıklayarak sizlerde e-Devlet üzerinden seyahat izin belgesi için başvuruyu nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün