İş İlanları

Sınavsız ve Mülakatsız Tarım ve Orman Bakanlığına 826 İşçi Alınacak

Sınavsız ve Mülakatsız Tarım ve Orman Bakanlığına 826 İşçi Alınacak

Tarım ve Orman Bakanlığında çalışmak isteyenler için yeni bir iş alanı duyuruldu. Bakan tarafından yapılan açıklamada taşra teşkilatlarında çalışmak üzere 826 kadrolu işçi alınacağı duyuruldu. Bu alımların herhangi bir sınav ve mülakat olmadan yapılacağı da eklendi.

Bakanlık çatısı altında 2019-2020 yıllarının tamamın da 11 bin 717 personelin bu yollar ile işe alındığı açıklandı. Bu alımların hiçbirinde sınav olmadığı ve gerekli şartları oluşturan kişilerin kura yöntemiyle işe alınacağı duyuruldu. Sizlerde buna başvuru da bulunmak istiyorsanız yapmanız gereken İŞKUR sisteminde bulunan gerekli listeye giriş yapmanız olacaktır. Bu sayede sizlerde kolayca başvurunuzu yapıp kuraya dahil olabileceksiniz.

826 Personel Alımı Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlı Dr. Bekir Pakdemirli, sadece bakanlığa ait taşra teşkilatlarında çalışmak üzere personel alımı yapılacağını duyurdu. 826 personelin alınacağı ve alım sırasında hiçbir mülakat ve sınavın yapılmayacağını duyurdu.

İş alım ilanı duyurulduktan sonra gerekli koşulları sağlayan kişilerin işe alımı için kura çekimi yapılacağı aktarıldı. Önceliğin daha önceden bu kurumda çalışan ancak kadrosu olmayan kişilere yardımcı olunacağı eklendi. Bunun için İŞKUR üzerinde bulunan bilgilere göre başvuruların yapılacağı açıklandı. Sizlerde bu işi istiyorsanız yapmanız gereken sisteme girerek bilgilerinizi kontrol etmek ve gerekli başvuru yapmak olacaktır. Bu sayede bu kura çekimine dahil olabilirsiniz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Başvuru Genel Şartları

Bakanlık işçi alımlarını uzun süredir bu şekilde yapıyor. Bu yöntemle 2019 ve 2020 yıllarında 11 binin üzerinde alım yapıldı. Devlet su işleri, Meteoroloji, Orman Genel Müdürlüğü, Ziraat Mühendisi, İşçi ve memur olmak üzere bu alımların yapıldığı aktarıldı.

826 kişinin alınacağı kura çekiminin ne zaman yapılacağıysa daha sonra verilecek bilgiyle başvuranlara ulaşacağı aktarıldı. Bu alımla ilgili olarak işçi alım detayları, başvuruların ne zaman yapılacağı ve kuranın ne zaman çekileceği hakkında bilgiler geldikçe verileceğini de aktardı. Bu konuda titiz bir çalışma yürüterek insanların şansları yardımıyla kuruma yerleştirilmesini amaçlandığı aktarıldı.

Başvuru şartları açıklandıktan sonra gerekli nitelikleri taşımayanların başvurularının kabul edilmeyerek kura çekimine davet edilmeyeceği aktarıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün