Haberler

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nasıl Çekilir? Şartları Nelerdir?

Korona virüs yasaklarının gevşetilmesiyle birlikte başlatılan normalleşme sürecinde insanların sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için uygun oranlarla destek kredileri sunuluyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen bu kredilerin başvurulması, ödeme düzeni ve şartlarını bilmeniz gerekiyor. Bunları bilmeden hareket etmeniz halinde başvurunuz büyük ihtimal ile geçersiz olarak kabul edilecektir.

Bu kredi paketi iki farklı şekilde sunuluyor. Sosyal hayatı destek katkı paylı faturalı kredi paketi ve sosyal hayatı destek faturalı kredi paketi şeklinde sunuluyor. Bu iki kredi hizmetinin arasında ki fark birisinin bu konuda anlaşma yapan firmaları, diğeriyse yerli üretim yapmasına rağmen anlaşmada yer alan firmaları kapsamasıdır. Sırayla bu kredi paketleri ve şartlarına bakalım.

Sosyal Hayatı Destek Katkı Paylı Faturalı Kredi Paketi

Bu kredi paketinden yararlanmak için başvurulması gereken yer anlaşmalı firmalar olacaktır. 45 tane firmanın bankalar ile bu konuda anlaşması bulunuyor. Kredi başvuru yapmadan önce bu firmaların listesini öğrenebilirsiniz. Elektronik, beyaz eşya, ev tekstil, çeyiz, bisiklet ve mobil finansmanları bu kredi tarafından karşılanıyor.

Bu kredinin en büyük şartıysa sadece anlaşmalı firmalardan alışveriş yapılma zorunluluğudur. Eğer anlaşması olmayan bir firmaya giderseniz bu fırsattan yararlanmanız mümkündür. 60 ay vade imkanı, %0,55 faiz oranı ile maksimum 30 bin TL kredi sunuyor.

Örneğin 10 bin TL sosyal hayatı destek katlı paylı kredi çektiniz. İlk altı 6 ay ödeme yapmayacak, 50 TL tahsis ücretini karşılayacaksınız. Bu kredinin aylık taksit tutarı sadece 228 TL olacaktır.

Sosyal Hayatı Destek Faturalı Kredi Paketi

Sosyal hayatı desteklemek için sunulan bir diğer kredide anlaşmalı olmayan firmalar tarafından kullanılmak için sunuluyor. Burada en önemli şart olarak yerli üretim yapılıyor olmasıdır. Mobilya, ev boya, seramik, kapı, pencere, ev tekstil, çeyiz ve bisiklet gibi ürünleri kapsıyor. Bu kredide de azami olarak 60 ay vade ve 10 bin TL sunuluyor. Ancak diğerinden farklı olarak faiz oranı %0,82 olarak görülüyor. Aylık ödeme tutarı 252 TL’dir.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Özellikleri

Bu krediye başvurmadan önce farklı olan çeşitlerini sizlere anlatmaya çalıştık. Bu noktada dikkatli hareket ederek şu dönemde yapmanız gereken işleri uygun faiz oranlarıyla rahatça yapmanız mümkün olacaktır.

  • Asgari kredi çekim limiti 3000 TL
  • En yüksek kredi çekim limiti 30 bin TL,
  • Satıcı firmanın kredi çekilecek bankanın müşterisi olması gerekmektedir.
  • Cep telefonu, tablet ve bilgisayar bu kredi kapsamına girmemektedir.
  • Asgari 60 ay vade imkanı sunulmakta ve ilk 6 ay ödemesiz olarak verilmektedir.
  • En düşük kredi faiz oranı %0,5 en yüksek kredi faiz oranı %0,82 olarak çekilebilmektedir.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi Nasıl Çekilir?

Bu krediyi çekebilmek için yapmanız gereken öncelikle alacağınız ürünleri belirlemek ve anlaşmalı firmayla irtibata geçmek olacaktır. Ardından kamu bankalarından birisine Ziraat Bankası, Halkbank veya Vakıfbank’a başvuru yaparak kredi çekim işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Gerekli inceleme yapıldıktan sonra size kredi onayı hakkında bilgi verilecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün